Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declarare punct de lucru cu 4 angajati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declarare punct de lucru cu 4 angajati

daca societatea a deschis punct de lucru in alta localitate decat cea in care are sediul social (dar la aceeasi administratie finaciara) si are doar 4 angajati ,trebuie
sa anunte la ANAF ,sau sunt suficiente actele de la ORC?
as dori sa stiu temeiul legal
Pai cum aceeiasi administratie dar alta localitate?
Nu e nevoie de declarat decat in momentul angajarii se mentioneaza unde isi desfasoara activitatea angajatul, se declara angajatii la punctul de lucru(alta administratie) cand se depaseste un numar de 10.
poate nu am explicat eu clar:sediul firmei este in comuna siria,judetul arad ,iar punctul de lucru este in orasul arad ;este scoala de soferi ;instructorii "lucreaza" pe drumul public;si comuna siria si orasul arad depind de administratia fimanciara a municipiului arad