Forum Discuţii juridice Executare silită Sume poprite
Discuție deschisă în Executare silită

Sume poprite

am primit un credit in contul meu bancar care este are poprire.Pot avea acces la suma respectiva sau la o parte din ea?
Banca,pentru ca acel cont este poprit va bloca suma pe care o aveti de plata.
am fost la banca si mi-au spus ca nu pot ridica nici macar 10 bani din suma primita
nu au voie sa blocheze mai mult decat scrie in poprire, ce motiv au sa nu elibereze diferenta de bani?
mi-au spus ca scrie in lege```???```` ca ei trebui sa opreasca toata suma intrata in cont daca nu este provenita din salariu,alocatii,etc.
Dacă suma din cont este mai mică față dedebitul pentru care vi s-a instituit poprire pe cont, evident că nu puteți ridica nimic.