Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Facturare energie electrica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Facturare energie electrica

Am un PFA in casa tatalui meu, consumul energiei electrice este inclus in consumul casei(contoar comun). Trebuie sa separ cunsumul firmei(coafor) de cel al casei?Am decomodat pentru incaperea respectiva si nici proprietarul nu-mi cere asa ceva.Multuesc.
Pentru a putea deduce cheltuielile cu energia , in cazul in care contractul de comodat sau de inchiriere nu specifiica exact procentul din suprafata locuintei utilizat de catre PFA. ar fi indicat pt cazul dvs sa incheiati un contract cu furnizorul de energie pe PFA si veti avea si contoar separat.