Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Buna seara! Am o problema. Am fost pensionat pe caz de boala cu gradul III de invaliditate si drept de munca. Dupa 6 luni am fost chemat la Bucuresti la institut si in urma evaluarii nu am primit punctajul necesar si am pierdut pensia...am facut contestatie si in urma ei sunt chemat maine...am luat legatura cu persoane care au fost chemate si mi s-a spus ca voi fi pus in fata rezultatului anterior si voi primi acelasi raspuns..nu stiu ce sa fac daca primesc acelasi rezultat, nu sunt apt de munca...unde as putea sa ma adresez?
BrinzoiuGheorghe, utilizator
Stiu un caz .i s a taiat pensia la Bucuresti ,a facut din nou dosar de pensie cu internari si tot ce trebuie si a iesit din nou .