Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concediu de maternitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concediu de maternitate

incepand cu data de 4 martie 2015 ma voi afla in concediu de maternitate
sunt angajata institutiei din anul 2008, fara vreo intrerupere
in perioada 12 decembrie 2014-6 ianuarie 2015 m-am aflat in concediu de odihna
in perioada 7 ianuarie-31 ianuarie 2015 am beneficiat de concediu medical (cod 01)
in perioada 2 februarie-10 februarie 2015 am prestat activitate
in perioada 11 februaria-3 martie 2015 concediu de odihna
incepand cu data de 4 martie 2015 ma voi afla in concediu de maternitate
(din cele 126 de zile)
nasterea va avea loc in aprilie 2015
as vrea sa stiu care cat ar fi indemnizatia pentru concediu de maternitate
precizez ca salariu brut este de 2117 lei iar venit net 1768 lei. Va multumesc si astept un raspuns din partea dvs.
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru calculul indemnizatiei de maternitate incepand cu luna martie 2015 sunt necesare veniturile brute realizate in ultimele 6 luni, adica in lunile septembrie 2014 - februarie 2015.
Intrucat in aceasta perioada ati avut atat concediu medical, cat si concediu de odihna, va rog sa precizati, pentru fiecare luna in parte, ce venit brut ati avut si daca ati avut eventuale absente fara plata.
De asemenea, daca aveti persoane in intretinere, pentru deducerea personala.