avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Calcul salariu Germania
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Calcul salariu Germania

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie legata de cursul valutar folosit pentru a calcula salariu pe Germania. Am un sofer care are 40 ore pe teritoriul Germaniei. Am facut 40 h*8.5 E/h = 340 euro. Dar la ce curs ar trebui sa calculez aceasta suma?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Salariu minim germania 2015 ncris78 ncris78 La 01.01.2015 a intrat in vigoare legea salariului minim in Germania, respectiv 8.5 euro/ora. Se presupune ca si soferii firmelor de transport, care efectueaza ... (vezi toată discuția)
Diurna esterna si salariu pe germania contaama contaama BUNA ZIUA, VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI CU CATEVA INFORMATII DESPRE FIRMELE DE TRANSPORT CARE AU CONTRACTE CU CLIENTI IN GERMANIA. AM O SOCIETATE CARE ... (vezi toată discuția)
Salariul minim conform legilor din germania 8.5 euro/ora ? seli seli Buna ziua ! Pentru un sofer care va tranzita Germania si va avea ca destinatie (loc de depozitare Franta) , va trebui acordat salariu conform salariului ... (vezi toată discuția)