avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Siguranta pe forex
Discuție deschisă în Bursa de valori

Siguranta pe forex

Buna ziua, un an jumate am jucat la DEMO si mam hotarat sa bag bani.
Am jucat pe trading 212, plus500 si xtb si as vrea sa stiu daca acesti broker ii sigur nu teapa sau sa-mi spuneti cateva din broker care e sigur
Cel mai recent răspuns: m1rcea , utilizator 09:52, 11 Martie 2015
Va veti da seama in momentul in care veti dori sa va retrageti veniturile. Nu stiu cat de corecti sunt cei amintiti de dvs., iar sa va recomand ceva asemanator nu ar fi corect. Stiu doar ca eu nu as risca, cunoscand ca exista n metode si variante controlate de investitie online, cu riscuri minime si fara depuneri de bani, etc...
Vizavi de ce zice atticus, o metoda cu riscuri mai mici ar fi investirea in actiuni la Bursa de Valori Bucuresti. Piata este mica, dar daca cumperi actiuni la emitentii importanti, ar trebui sa fie cat de cat ok. Mult mai multe detalii despre ce presupune acest lucru, poti gasi aici: [ link extern ]
Imi cer scuze de la cei care asteapta un raspuns responsabil, dar parerea mea este ca jucand la ruleta ar aduce beneficii mai sigure decat bursa.
Atticus, eu investesc la Bursa si pot sa iti spun ca nu are nici cea mai mica legatura cu ruleta. Este vorba de evolutii ale unor preturi in functie de performantele financiare ale companiei, stirile din piata, climatul international etc. Nu confunda Forex-ul cu Bursa de valori. Sunt doua domenii distincte si da, Forex-ul este intr-adevar o loterie, in special din cauza faptului ca brokerii pun presiune mare pe clienti, ii indeamna sa foloseasca levier mare (care poate aduce pierderi totale in cateva zile) si, dupa parerea mea, tranzactiile nu sunt cele mai transparente. La Bursa insa transparenta este cuvantul de ordine. Nu degeaba se spune "joci pe forex / investesti la bursa". Diferenta este ca de la cer la pamant...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Investitii bursa ironfx aurel00 aurel00 se poate actiona impotriva unui broker de investitii pe bursa, sau a celor care fac recrutarea de investitori? care sunt sansele de reusita, avand in vedere ca ... (vezi toată discuția)
Pierdere mai mare decat depunerea broker ContSters304069 ContSters304069 La tranzactionari de actiuni CFD in marja (piata extrabursiera OTC) e posibil din cauza gap-urilor de pret dintre inchidere si deschidere sa inregistrez o ... (vezi toată discuția)