Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reluare activitate societate, schimbare obiect de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reluare activitate societate, schimbare obiect de activitate si denumire

Buna ziua,

Pot fi trecute pe ordinea de zi a Hotararii AGA, trei puncte:
- reluare activitate SRL,
- schimbare denumire,
- schimbare obiect de activitate,
cu scopul de a fi inregistrate la Registrul Comertului si trecute pe aceeasi cerere constituind un singur dosar?

Ce pasi trebuiesc urmati?

Va multumesc anticipat!
Andr33agav, utilizator
Din punctul meu de vedere, se poate face un singur dosar. Aga care contine cele 3 rezolutii
- reluare activitate SRL,
- schimbare denumire,
- schimbare obiect de activitate.

Act constitutiv actualizat, rezervare noua denumire, cererea de inregistrare (formular tipizat), declaratia tip pe proprie raspundere privind activitatile comerciale pentru care se solicita autorizarea, certificatul constatator emis in baza declaratiei depuse la Registrul Comertului la momentul suspendarii activitatii, precum si dovada platii taxelor.

Apoi va inregistrati si la fisc cu reluarea activitatii si noua denumire.
Va multumesc pentru raspuns!
O zi frumoasa!