avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reluare activitate societate, schimbare obiect de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reluare activitate societate, schimbare obiect de activitate si denumire

Buna ziua,

Pot fi trecute pe ordinea de zi a Hotararii AGA, trei puncte:
- reluare activitate SRL,
- schimbare denumire,
- schimbare obiect de activitate,
cu scopul de a fi inregistrate la Registrul Comertului si trecute pe aceeasi cerere constituind un singur dosar?

Ce pasi trebuiesc urmati?

Va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Luni, 2 Martie 2015
Andr33agav, utilizator
Cel mai recent răspuns: Andr33agav , utilizator 08:32, 3 Martie 2015
Din punctul meu de vedere, se poate face un singur dosar. Aga care contine cele 3 rezolutii
- reluare activitate SRL,
- schimbare denumire,
- schimbare obiect de activitate.

Act constitutiv actualizat, rezervare noua denumire, cererea de inregistrare (formular tipizat), declaratia tip pe proprie raspundere privind activitatile comerciale pentru care se solicita autorizarea, certificatul constatator emis in baza declaratiei depuse la Registrul Comertului la momentul suspendarii activitatii, precum si dovada platii taxelor.

Apoi va inregistrati si la fisc cu reluarea activitatii si noua denumire.
Va multumesc pentru raspuns!
O zi frumoasa!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum schimb obiectul de activitate al firmei? werbung werbung Buna ziua, v-a ruga sa-mi spuneti cum schimb obiectul de activitate al firmei si ce cod caen imi trebuie pt distributie de materiale de constructii multumesc (vezi toată discuția)
Redenumire firma + schimbarea obiectului principal de activitate alexandra.gazda alexandra.gazda Buna ziua, este posibila schimbarea numelui si a codului CAEN a unei societati comerciale deja infiintate? Daca da, care sunt costurile fata de infiintarea ... (vezi toată discuția)
Mutare srl dintr-un judet in alt judet MADALINA ARMEANU MADALINA ARMEANU SRL-ul pe care il detin in judetul Braila este momentan suspendat din Aprilie 2010. Doresc sa reiau activitatea, insa in judetul Bacau (acolo unde m-am ... (vezi toată discuția)