Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna ziua,

va rog sa-mi spuneti in cat timp de la terminarea concediului de crestere copil , trebuie bagate actele pt somaj. Am o prietena care nu mai beneficiaza de concediu crestere copil de 9 luni, poate sa mai bage actele pt somaj? A lucrat 11 ani inainte de a intra in CCC.

Multumesc frumos!
Cand a incetat c.i.m. si cu ce articol?
Trebuia sa se inregistreze la Agentia de Somaj in termen de 12 luni de la data concedierii (chiar daca era in CCC) pentru a putea beneficia de indemnizatie de somaj.