avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1862 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Subcontractare, antrepriza sau contract prestari ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Subcontractare, antrepriza sau contract prestari servici?

buna seara!

De curand am incheiat un contract de prestari servici in Belgia, la randul meu vreau sa "angajez" pentru efectuare lucrarilor (sistem intermediar) alte 3 societati, intrebarea mea este: ce contract trebuie sa inchei cu cele 3 societati? (subcontractare, antepriza sau contract de prestari servici?


Va multumesc!
Mihai
Cel mai recent răspuns: mihai888 , utilizator 21:44, 7 Martie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspundere subcontractant! razvandicu razvandicu Va deranjez cu o intrebare de care nu sunt sigur care e varianta corecta!Se presupune ca o o anumita lucrare de constructie e realizata de o firma in ... (vezi toată discuția)
Subcontractarea unor servicii webepop webepop 1. Un consultant in afaceri si management PFA , poate subcontracta o parte din serviciile contractate de el daca are multi clienti si nu le poate efectua ?. ... (vezi toată discuția)
Clauza de neconcurenta LaurentiuMarinescu LaurentiuMarinescu Buna ziua. Va rog sa ma ajutati prin a-mi elucida urmatoarea problema: daca am incheiat un contract prestari servicii cu clauza de neconcurenta, pot ... (vezi toată discuția)