Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de casa pentru imobil folosit cu imputernicire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de casa pentru imobil folosit cu imputernicire

Buna ziua am o intrebare:eu mam mutat in casa bunicii mele decedate cu 9 ani in urma si am investit multi bani in renovarea casei dar casa respectiva este fara contract bunica mea a avut doar o inputernicire de la proprietar acesta este un neamt plecat in germania prin anul 90 si nu a mai dat nici un semn de viata.dupa cate am inteles proprietarii sunt decedati se poate face ceva cu aceea inputernicire un contract ceva sigur pe casa,eu asi vrea sa investesc in continuare bani in acea casa dar imi este frica sa mai fac cv fara un act legal asupra propritatii.imi puteti da un sfat?va multumesc.
Imputernicire pentru ce a avut bunica?