Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Date cu caracter personal de la Credit Europe Bank la ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Date cu caracter personal de la Credit Europe Bank la o firma din Dubai

Buna ziua.
As dori sa stiu daca este normal si legal ca o banca din Romania - Credit Europe Bank sa dea toate datele mele catre o firma din Emiratele Arabe Unite - Dubai fara ca eu sa stiu acest lucru sau sa primesc macar o notificare ? Firma din Dubai se numeste Credit Plus (GULF) LTD.
Multumesc
Citiți cu mare atenție contractul de credit, undeva pe la final o să vedeți că v-ați dat acordul să se întămple asta. Dacă, prin absurd nu ați dat acest acord, trebuie să știți că este legal, deoarece banca a dat aceste date ca urmare a vânzării creanței, implicit există un drept legitim pentru divulgarea datelor cu caracter personal.