Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cum se calculeaza salariul net din total brut
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cum se calculeaza salariul net din total brut

Buna ziua,
Poate cineva sa-mi spuna cum se calculeaza salariul net din total brut. Ex. net:1.187-1.193 ron si bonuri de masa. Bonurile de masa sunt in functie de zilele lucratoare in fiecare luna (1 bon pe zi). Valoarea bonurilor este aceeasi cu retineri tichete, ce sa inteleg ca bonurile de masa sunt impozitate 100%.
Multumesc.
www.calculatorsalariu.ro
din simulatorul pe care l-am facut pe internet nu-mi da acelasi calcul ca in fluturasul de salariu. Nu stiu ce inseamna retineri tichete, daca valoarea tichetelor este aceeasi cu retineri tichete.
Pe fluturasul de salariu ce salariu net sau brut aveti trecut ?
Total brut realizat: 1.887 ron
Total taxe si impozite 516, total alte retineri 187 exact valoarea celor 20 tichete de masa si rest de plata 1184 ron.
Care este salariul de incadrare?