Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen 4618
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen 4618

as vrea sa stiu la ce produse se refera codul caen 4618 Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. si in ce consta activitatea de intermediere....aceasta presupune preluarea produselor de la furnizori si vz. lor la client s-au doar perceperea unui comision de un intermediar pentru comenzile aduse de acesta furnizorului de la clienti.
Aveti grija este vorba de comertul cu ridicata pentru produse neclasificate altundeva(n.c.a.)
In ce priveste intermedierea, este conform conditiilor dintre semnatarii contractului,in oricare din variantele expuse sau toate la un loc.In plus poate fi si o vanzare cu rabat(retinere procentuala) aplicat la pretul furnizorului.
nucu$, utilizator
Codul se refera doar la intermedierea produselor care nu sunt incluse in celelalte coduri aferente grupei 461.
Daca nu aveti si alte coduri incluse in statut / activitatea se limiteaza doar la intermediere, fapt pentru care puteti adauga doar un comision.