Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumparare autovehicul folosit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumparare autovehicul folosit

buna ziua. Administratorul unei firme doreste sa achizitioneze un autovehicul folosit de la o persoana fizica cu plata in rate. Ma poate ajuta cineva cu un model de contract? sau este in regula daca se face plata in rate?Va multumesc.
conteaza marca de masina?
nu inteleg intrebarea.
contractul este standard, sunt centre care se ocupa de intocmirea actelor. Daca vanzatorul acepta plata in rate nu prea vad cum poate sa faca un alt tip de contract , poate o declaratie notariala ceva!!!??? banuiesc ca achizitia se doreste sa fie facuta pe PJ.
da achizitia se face pe persoana juridica