Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Nerespectare hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Nerespectare hotarare judecatoreasca

Am hotarare judecatoreasca de punere in posesie, intocmire documentatie in vederea eliberarii titlului de proprietate, dar CLFF amana de trei ani s-o puna in aplicare. M-au pus in posesie partial si mai au sa-mi dea 1ha. Pot face plangere penala pentru nerespectare de hotarare judecatoreasca?
Buna seara!

Ati facut executare silita?

Cu stima.
Nu am facut.
Am facut executare dar a fost respinsa deoarece exista o decizie a unui tribunal care respinge executarea pe fond funciar. Si am ramas fara 2200 lei caci executorul nu mi-a returnat banii. Si situatia e neschimbata.