Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sanctiuni neplata la timp a obligatiilor fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sanctiuni neplata la timp a obligatiilor fiscale

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog care sunt sanctiunile pentru neplata la timp a obligatiilor la buget ale unei societati pentru anul 2015?

Multumesc.
Pentru plata cu intarziere a obligatiior fiscale se calculeaza dobanzi si majorrai de inraziere. Pentru anul 2015:
-Nivelul dobânzii este de 0,03% pentru fiecare zi de întârziere.
-Nivelul penalităţii de întârziere este de 0,02% pentru fiecare zi de întârziere