Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Control antifrauda
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Control antifrauda

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti daca este corect,legal ca in timpul controlului cei de la Antifrauda sa solicite golirea si numararea banilor din buzunarelor angajatilor .
Eu stiam ca acest articol de lege a fost abrogat.
Multumesc
Mai exact, ce anume voiau sa stie? Cati bani aveau angajatii la ei? Le-au cerut sa justifice acei bani ? Au confiscat acei bani?