Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Demolare parte din casa mostenita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Demolare parte din casa mostenita

Buna ziua,

Detin o casa mostenire de la parinti impreuna cu sora mea ,casa este veche din "55 am facuti iesirea din indiviziune la judecatorie ,am impartit casa in 1/2 .Intrebarea este am voie sa daram partea mea din casa mai exact 2 camere pt.a constru o alta casa.
daca un expert va da avizul si obtineti toate autorizatiile necesare nu vad care ar fi motivul sa nu se poata.