avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Demolare parte din casa mostenita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Demolare parte din casa mostenita

Buna ziua,

Detin o casa mostenire de la parinti impreuna cu sora mea ,casa este veche din "55 am facuti iesirea din indiviziune la judecatorie ,am impartit casa in 1/2 .Intrebarea este am voie sa daram partea mea din casa mai exact 2 camere pt.a constru o alta casa.
Cel mai recent răspuns: IONICA VADUVA , utilizator 14:39, 31 Martie 2015
daca un expert va da avizul si obtineti toate autorizatiile necesare nu vad care ar fi motivul sa nu se poata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iesire din indiviziune mariasterie mariasterie Buna ziua, am nevoie urgent de sfaturi cum sa procedez suntem 2 surori care am mostenit de la parinti o propietate un teren si o casa construita in 1960, eu ... (vezi toată discuția)
Mostenire yocary yocary Buna ziua, as dori sa imi dati anumite detali despre o mostenire dupa parinti si anume. Suntem 3 surori, in 2009 a decedat tatal nostru iar in urma cu ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune stef11111 stef11111 Buna ziua ! In anul 2006 am mostenit de la bunica mea o casa si teren curte.Bunica mostenise la randul sau aceasta proprietate de la o sora. In timpul vietii, ... (vezi toată discuția)