Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... probleme cu hidroizolatia
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

probleme cu hidroizolatia

Sunt din Constanta locuiesc intr-un apartament la etaj 4 si sunt probleme cu hidroizolatia.1:administratorul asociatiei e obligat sa se ocupe de problema?2:trebuie acordul locatarilor pentru efectuarea reparatiilor?3:daca ceilalti proprietari nu vor sa faca izolatia pe palierul lor,cheltuielile necesare vor fi suportate doar de proprietarii de pe palierul meu?
Terasa este parte comuna si trebuie sa contribuie toti locatarii indiferent de etaj. Notificati in scris presedintele cu privire la hidroizolatie.
Ceva articole de legi ma puteti ajuta ca am facut notificare administratorului dar se pare ca nici el si nici ceilalti locatari nu sunt interesati de problema
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari in persoana presedintelui de asociatie are obligatia sa desfasoare acte si actiuni pentru buna functionare a partii comune de constructii si instalatii din imobilul de locuit in comun-dupa cum este si terasa imobilului
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari/decizii ale adunarii generale,ale presedintelui si comitetului executiv
Sesizati oficial presedintele de asociatie ca in conformitate cu disp L nr 230/2007 si HG nr 1588/2007 sa desfasoare verificari si eventual sa dispuna masurile necesare executari de hidroizolatie terasa