avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... probleme cu hidroizolatia
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

probleme cu hidroizolatia

Sunt din Constanta locuiesc intr-un apartament la etaj 4 si sunt probleme cu hidroizolatia.1:administratorul asociatiei e obligat sa se ocupe de problema?2:trebuie acordul locatarilor pentru efectuarea reparatiilor?3:daca ceilalti proprietari nu vor sa faca izolatia pe palierul lor,cheltuielile necesare vor fi suportate doar de proprietarii de pe palierul meu?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:59, 31 Martie 2015
Terasa este parte comuna si trebuie sa contribuie toti locatarii indiferent de etaj. Notificati in scris presedintele cu privire la hidroizolatie.
Ceva articole de legi ma puteti ajuta ca am facut notificare administratorului dar se pare ca nici el si nici ceilalti locatari nu sunt interesati de problema
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari in persoana presedintelui de asociatie are obligatia sa desfasoare acte si actiuni pentru buna functionare a partii comune de constructii si instalatii din imobilul de locuit in comun-dupa cum este si terasa imobilului
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari/decizii ale adunarii generale,ale presedintelui si comitetului executiv
Sesizati oficial presedintele de asociatie ca in conformitate cu disp L nr 230/2007 si HG nr 1588/2007 sa desfasoare verificari si eventual sa dispuna masurile necesare executari de hidroizolatie terasa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatii locatari bloc cotirlan cotirlan locuiesc la etajul 4 si trebuie refacuta izolatia blocului...dar ceilalti locatari din bloc nu vor sa contribuie la aceasta operatiune.Ce pot face pentru ai ... (vezi toată discuția)
Obligatii ale locatarilor care locuiesc la bloc MariaBadica MariaBadica Dores sa fac o izolatie la acoperisul apartamentului situat la etajul 4. Unul dintre locatari care locuieste la etajul 2 nu doreste sa participe cu cota parte ... (vezi toată discuția)
Petitie asociatia de propietari mihaigheorghe_edv mihaigheorghe_edv Nici nu stiu cum sa abordez aceasta problema destul de complicata.Locuiesc la ultimul nivel,etaj 9,in nenumarate randuri am tot facut cate o sezizare catre ... (vezi toată discuția)