Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Banca nu mi-a acceptat scaderea ratei lunare, ce pot ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Banca nu mi-a acceptat scaderea ratei lunare, ce pot face???

Buna ziua,
Am un credit la banca obtinut acum aproximativ 3 ani cu o rata lunara de 500 RON. Am fost dat in somaj si m-am dus la banca pentru a anunta si a solicita o restructurare pentru 12 luni- sa platesc nu 500 RON cat era rata ci doar 150 RON, deoarece nu mai am decat un venit de 531 RON reprezentant somaj. banca mi-a respins cererea iar eu acum nu am de unde sa mai achit acea rata. ce pot face? eu am fost de buna credinta, nu am avut pana acum nici o intarziere de plata si am solicitat doar o scadere a ratei pentru 12 luni deoarece nu am de unde sa platesc mai mult.
Care este valoarea totala a creditului?