Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Resurse umane

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la întrebarea:
la un magazin SRL , poate fi angajat un economist ( pensionar) cu CIM pentru funcția de vânzător timp de lucru 8 ore / zi si Conventie civilă pentru funcția de contabil 1ora /zi ?
Va multumesc.
Da, puteti angaja...
Multumesc frumos.
Conventia civila nu poate fi incheiata pentru un program de 1 ora/zi.
Acest tip de contract se incheie numai pentru activitati ocazionale si nu permanente.