avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 163 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere declaratie 221
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere declaratie 221

Persoana fizica detine 90 familii de albine, nu detin terenuri , trebuie sa depuna declaratia 221?
Ultima modificare: Luni, 6 Aprilie 2015
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:21, 7 Aprilie 2015
In cazul dumneavoastra veti depune declaratia 221.
In art. 72 cod fiscal scrie ca pana la 75 de familii de albine nu vi se impoziteaza venitul. Pentru ce depaseste, norma de venit se stabileste anual la nivelul fiecarui judet. Gasiti la adresa urmatoare, cautand judetul dumneavoastra, norma de venit pentru o familie de albine in 2015.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii ii preda62 preda62 Am cateva nelamuriri,am accesat masura 112 apicultura dupa semnarea cereri de finantare am infiintat o intreprindere individuala (fara contabil) dar nu stiu:ce ... (vezi toată discuția)
Declaratii apicultori flay flay Buna ziua, Doresc sa stiu in cazul apiculturii :declratiile ce se depun pe 2013? Impozitarea se face la norme de venit-depunem declaratia 221? Mai este ... (vezi toată discuția)
Declaratia 221 venit din exploatarea terenurilor agricole si animale marcelctin marcelctin Buna seara. Ieri am primit de la administratie adresa sa ma prezint la anaf, astazi m-am prezentat si m-au intrebat de ce nu am depus anul trecut declaratia ... (vezi toată discuția)