Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere declaratie 221
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere declaratie 221

Persoana fizica detine 90 familii de albine, nu detin terenuri , trebuie sa depuna declaratia 221?
george-neagu, moderator
In cazul dumneavoastra veti depune declaratia 221.
In art. 72 cod fiscal scrie ca pana la 75 de familii de albine nu vi se impoziteaza venitul. Pentru ce depaseste, norma de venit se stabileste anual la nivelul fiecarui judet. Gasiti la adresa urmatoare, cautand judetul dumneavoastra, norma de venit pentru o familie de albine in 2015.
[ link extern ]