Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Folosire tip borderou achizitie de la persoane fizice
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Folosire tip borderou achizitie de la persoane fizice

buna ziua va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:in ordinal M.E.F nr. 3512/27.11.2008 privind documentele financiar contabile exista doua borderouri de achizitie folosite la achizitia produselor de la personae fizice , unul avand cod 14-4-13 si unul avand codul 14-4-13/b.va rog sa-mi comunicati care este indicat sa fie folosit la achizitia de la persoanele fizice de produse culese din flora salbatica (ciuperci si fructe de padure) si capturate din fauna salbatica de catre o firma care are ca obiect de activitate acest domeniu? multumesc.
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns calificat?