Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Servicii facturate catre stat ue
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Servicii facturate catre stat ue

Buna ziua!

Am un SRL platitor de TVA trimestrial in Romania. Vreau sa facturez servicii catre o firma din stat membru UE. Va tb sa ma inregistrez in ROI si o data cu facturarea catre acea firma din UE voi deveni platitor lunar de TVA?

Va multumesc
nu
lunar deveniti daca aveti achizitii intracomunitare.