Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sporuri trecute in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sporuri trecute in revisal

Buna ziua , cand se trec sporurile in Revisal de la introducerea omului in Revisal sau doar cand se acorda aceste sporuri efectiv ? multumesc
Sporurile care se acorda permanent se opereaza in REVISAL la data inregistrarii c.i.m. , iar sporurile cu caracter ocazional se opereaza in REVISAL la data acordarii acestora.
pai si daca o luna le dau si 3 nu inseamna ca le adaug cand le dau si le sterg cand nu ?
Este vorba despre sporurile cu caracter nepermanent , adica cele care nu se acorda luna de luna.
freeelis a scris:

Este vorba despre sporurile cu caracter nepermanent , adica cele care nu se acorda luna de luna.

In Revisal se inregistreaza si sporurile ocazionale?

HG nr.500/2011 prevede ca se inregistreaza sporurile prevazute in c.i.m. . Prin urmare, nu se face disctinctie intre caracterul permanent sau enpermananet al unui astfel de spor.