Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... D205 imposibilitatea de a o prelua la ghiseu
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

D205 imposibilitatea de a o prelua la ghiseu

Am vrut sa depun D205 la ghiseu, si operatoarea nu a putut-o prelua, si spunea nu nu este compatibila, vorbea despre 2015 cu 2015.
S-a mai intalnit cineva cu problema aceasta?
Probabil nu aveti versiunea corecta. Vedeti mai jos:

205 - Declaraţie informativă privind impozitul reţinut la sursă şi câştigurile/pierderile realizate, pe beneficiari de venit, conform Ordinului ANAF 3883/2013 ( începând cu anul de raportare 2013 ) - actualizat în 20.02.2015

[ link extern ]