avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... D205 imposibilitatea de a o prelua la ghiseu
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

D205 imposibilitatea de a o prelua la ghiseu

Am vrut sa depun D205 la ghiseu, si operatoarea nu a putut-o prelua, si spunea nu nu este compatibila, vorbea despre 2015 cu 2015.
S-a mai intalnit cineva cu problema aceasta?
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 12:20, 8 Aprilie 2015
Probabil nu aveti versiunea corecta. Vedeti mai jos:

205 - Declaraţie informativă privind impozitul reţinut la sursă şi câştigurile/pierderile realizate, pe beneficiari de venit, conform Ordinului ANAF 3883/2013 ( începând cu anul de raportare 2013 ) - actualizat în 20.02.2015

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare si depunere d205 cateldestept cateldestept D205 se depune pentru veniturile din salarii din anul 2016? (vezi toată discuția)
Intocmire d 205 pentru asociatie de proprietari predata la jumatatea anului Crina70 Crina70 Buna ziua! Pana in iunie 2015 am fost administratorul unei asociatii de proprietari, care ulterior a fost predata si, as vrea sa stiu cum se completeaza ... (vezi toată discuția)
Declaratii depuse dupa inchiderea pfa delotilia delotilia Buna ziua. Am inchis PFA-ul in martie 2014. Mai trebuie sa depun vreo declaratie in 2015 pentru acel PFA? Ma intreb in mod special daca mai trebuie depusa ... (vezi toată discuția)