Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod Caen pt comert ambulant flori
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod Caen pt comert ambulant flori

Ce cod caen imi trebuie pt comert ambulat de flori?
Multumesc
4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul prin intermediul standurilor sau pieţelor al altor bunuri, cum ar fi:
-covoare şi carpete
-cărţi
-jocuri şi jucării
-aparate de uz casnic şi articole electronice de larg consum
-înregistrări muzicale şi video

sau

4776 Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor, comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
Dar eu vorbesc de comert ambulant, nu comert in magazine/stand, chisoc...