avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Desfiintare intreprindere familiala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Desfiintare intreprindere familiala

Care sunt pasii de urmat pentru desfiintarea unei intreprinderi familiale in situatia in care membrii asociati nu sunt de acord?
Este vorba despre o IF cu 4 membri, 2 dintre ei vor sa iasa din aceasta , iar ceilalti doi nu sunt de acord, astfel ca nu se poate merge doar la ORC.
Cum se poate face impartirea bunurilor ( uilaje agricole) ]n acest caz?
va rog sa-mi indicati si dispozitii legale si daca aveti si spete similare .
va multumesc

Alte discuții în legătură

Infiintare asociatie familiala slk268 slk268 Va rog frumos sa imi spuneti si mie care sunt conditiile si documentele necesare pentru infiintarea unei asociatii familiale , in scopul vanzarii diferitelor ... (vezi toată discuția)
Af sau srl? AngelaZ AngelaZ Buna ziua! Doresc sa infiintez un punct de vanzare de produse proaspat facute(crude,vegetariene) si alte produse in domeniu(super alimente,carti,produse ... (vezi toată discuția)
A.f. infiintare si deschidere punct de lucru adinaadina adinaadina Am si eu doua intrebari: -ce acte sunt necesare pentru a infiinta un A.F., (este vreo diferenta fata de intreprinderea familiala)? -dar pentru infiintare ... (vezi toată discuția)