avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cu ce se ocupa un asemenea angajat ? Ce atributii are ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cu ce se ocupa un asemenea angajat ? Ce atributii are cf. legii ?

Recent, la o Biblioteca a fost scos la concurs un post de operator date.

Va rog sa imi spuneti cu ce se ocupa un asemenea angajat ?
Ce atributii are cf. legii ?
Ce va trebui sa faca acesta ?
Ce atributii /obligatii de serviciu i se va scrie in Fisa postului ?
La angajare /la concurs ce conditii se cer
pentru ocuparea postului ?
Ultima modificare: Joi, 16 Aprilie 2015
oanaportar, utilizator
Cel mai recent răspuns: oanaportar , utilizator 08:27, 17 Aprilie 2015
Nu exista niciun text de lege care sa prevada atributiile unui post.

Potrivit art.40 alin.1 lit. b C.mun., angajatorul are dreptul sa sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii.

Un model de fisa de post gasiti aici:
[ link extern ]
Va multumesc foarte mult pentru raspuns !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificarea unei fise de post cu noi atributii ContSters272945 ContSters272945 Se poate modifica o fisa de post cu noi atributii care nu corespund cu specialitatea cu care ai fost incadrat? As dori sa stiu care este legislatia care ... (vezi toată discuția)
Fisa post referent CameliaTr CameliaTr Buna ziua! Am fost angajata prin concurs intr-o unitate militara pe functia de referent. In fisa postului sunt incluse si activitati de muncitor (operare pe ... (vezi toată discuția)
Fisa de post goplanet goplanet http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_36820/Modificarea-fisei-de-post-necesita-incheierea-unui-act-aditional.html \\"\\" Atata timp cat nu avem un text ... (vezi toată discuția)