Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cu ce se ocupa un asemenea angajat ? Ce atributii are ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cu ce se ocupa un asemenea angajat ? Ce atributii are cf. legii ?

Recent, la o Biblioteca a fost scos la concurs un post de operator date.

Va rog sa imi spuneti cu ce se ocupa un asemenea angajat ?
Ce atributii are cf. legii ?
Ce va trebui sa faca acesta ?
Ce atributii /obligatii de serviciu i se va scrie in Fisa postului ?
La angajare /la concurs ce conditii se cer
pentru ocuparea postului ?
oanaportar, utilizator
Nu exista niciun text de lege care sa prevada atributiile unui post.

Potrivit art.40 alin.1 lit. b C.mun., angajatorul are dreptul sa sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii.

Un model de fisa de post gasiti aici:
[ link extern ]
Va multumesc foarte mult pentru raspuns !