Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Limitare plafon plati externe in numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Limitare plafon plati externe in numerar

Buna ziua !

Exista vreo prevedere in legislatia actuala care limiteaza platile numerar in afara tarii ?

Multumesc !
va referiti la plati care nu se desfasoara pe teritoriul tarii? In afara teritoriului trebuie sa va incadrati in limita maxima de numerar admisa la iesirea din tara
care este limita maxima de numerar admisa la iesirea din tara ? multumesc.