Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ordin 50/1990 anexa 2 completa din 1994
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ordin 50/1990 anexa 2 completa din 1994

Am adresa 5527/1991 a MMPS prin care se completeaza ordinul 50/1990 cu 10 pozitii noi. La poz.4 este: "Muncitori de la fierberea si afumarea preparatelor din carne si peste, precum si cei din abatoarele de pasari, porci, si bovine care efectueaza deplumarea, eviscerarea, pirlirea si transarea in conditii de umiditate excesiva si temperatura ridicata". Vreau sa stiu in anexa 2, la ordinul 50/1990 completata in aug 1994, la ce pozitie se afla incadrati acesti salariati.
multumesc
Intrati pe:

www.avocatnet.ro/content/con...

S-au, mai bine, intrati pe:

www.avocatnet.ro/content/con...

unde sigur veti gasi ce va intereseaza.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane