Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actul de succesiune poate fi atacat si de catre cine?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actul de succesiune poate fi atacat si de catre cine?

Actul de succesiune poate fii atacat? Daca da, de catre cine.
Certificatul de mostenitor poate fi atacat de cel interesat. ;)
De către toți cei vătămați în drepturile lor, adică-moștenitorii care dovedesc că nu au fost citați la domicilul real, sau chiar că ar fi fost omișide la dezbatere, sau li s-a încălcat rezerva succesorală.