Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Legalitate conventie civila prestari servicii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Legalitate conventie civila prestari servicii

Cat de legala mai este angajarea de catre o asociatie de proprietari a unei persoane care efectueaza ocazional servicii de genul: zugravit pomi, plantat pomi, reparat o broasca etc? Daca nu este in regula, care ar fi varianta legala?Va ultumesc
Este perfect legala, cu obligatia de a plati impozit si CASS (sanatate angajat) declarat pe D.112 la ANAF.