Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna in perioada preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna in perioada preavizului

La un salariat caruia i s-a restructurat postul si a venit 4 ore/ zi la serviciu, iar 8 zile a avut concediu de odihna, cum i se va calcula concediul de odihna? La jumatate?Adica la 8 zile de CO inseamna ca a avut 4 zile,daca in preaviz vine 4 ore/zi?
Multumnesc!
Inseamna tot 8 zile de CO.