Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Relatii sexuale cu minora, pornografie infantila , ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Relatii sexuale cu minora, pornografie infantila , santaj

Buna ziua. Pe data de 18 Ianuarie eu am acceptat pe domiciliul meu un prieten cu iubita sa , sa intretina raport sexual, ea a fiost deacord sa faca raportul sexual cu el deoarece el a santajato cu o conversatie pe facebook cand ea spune ca regreta ca la masturbat. In ziua respectiva pe domiciliul meu au intretinut raportul sexual, eu am activat camera web si i-am filmat , amandoi erau in varsta de 14 ani ani, pe urma odata ce fata a plecat eu i-am aratat prietenului meu filmarea si a inceput sa rada. Pe 19 Ianuarie au intretinut relatii sexuale din nou pe domiciliul meu . Pe 20 Ianuarie eu am facut cunostinta cu fata aceasta am invitato ca pe 21 Ianuarie sa vina la mine sa ne uitam la un film si sa ne cunoastem. Inainte sa vizionam filmul care ne-am propus , i-am aratat si ei ca am filmat raportul lor sexual, ei doi in momentul acela erau certati deoarece prietenul meu era suparat ca ea nu a fost virgina in momentul cand au facut pentru prima oara sex pe 18 Ianuarie, dupa ce i-am aratat filmarea a spus doar sa nu o arat la cineva. Dupa ne-am pus sa ne uitam la film, pe parcursul filmului ea imi facea avansuri , am ajuns sa ne sarutam si intr-un final am facut raport sexuale . Mentionez ca eu eram in perioada aceea in varsta de 19 ani . Zielele urmatoare eram intr-o relatie cu acordul ei desigur, au fost mai multe raporturi sexuale repetate. Pe data de 26 Februarie ne-am certat si eu de nervi am folosit videoclipul cu raportul ei sexual si prietenul meu pentru a o convinge sa ne intalnim , am spus ca daca nu ne intalnim am sa public videoclipul pe internet , ea sa conformat si ne-am intalnit , i-am oferit un trandafir si mi-am cerut scuze , ea ma iertat dar ziua urmatoare tatal ei a vazut telefonul cu mesajul de pe facebook cu santajul care l-am folosit sa ma intalnesc cu ea. Peste o luna a mers la politie si a obligato sa dea declaratie impotriva mea , pentru raport sexual cu o minora, pornografie infantila si santaj. Care este intrebarea mea : Daca nu are certificat medico legal care sa ateste ca eu am facut sex cu ea, si daca nu mai exista videoclipul doar textul de santaj , se poate dovedi ca am incalcat legea ? .. Si daca da , cum pot proceda sa se incheie poveste asta fara sa fac puscarie? Va rog ajutatima !
Este evident ca ati incalcat legea, o recunoasteti si singur, faptele sunt foarte grave si nu aveti cum sa stiti ce probe sunt depuse la dosar. Nu prea vad cum sa rezolvati problema asta pe baza de sfaturi, cred ca ar trebui sa va ganditi la angajarea unui aparator care sa va asiste si sa va pregateasca o aparare efectiva.
Situatia este complicata.
Este indicat sa aveti avocat angajat de la prima audiere.
Ulterior puscaria devine foarte greu de evitat daca intrati pe arest preventiv.
Declaratia dvs. va poate ajuta sau va poate infunda.