avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 9329 - Alte activitati recreative si distractive ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a.

Cu acest cod 9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a. poti organiza un eveniment cultural cum ar fi un concurs/spectacol de dans ?
Cel mai recent răspuns: sandra.iordache , utilizator 21:03, 27 Mai 2021
9329 Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Această clasă include activităţi recreative şi distractive (cu excepţia bâlciurilor şi a parcurilor de distracţii)
neclasificate în altă parte:
-activităţi ale parcurilor recreative (fără cazare)
-exploatarea facilităţilor de transport recreativ, de exemplu porturi turistice
-exploatarea pârtiilor de schi
-închirierea echipamentului de agrement , ca parte integrantă a facilităţilor recreative
-târguri şi expoziţii de natură recreativă
-activităţi ale plajelor, inclusiv închirierea de cabine de baie, vestiare, scaune etc.
-funcţionarea ringurilor de dans
Această clasă include de asemenea activităţile producătorilor sau organizatorilor de evenimente recreative sau distractive în direct, altele decât cele artistice sau sportive, cu sau fără facilităţi.

Aceată clasă exclude:
- funcţionarea telefericelor, funicularelor, schi-lifturilor, vezi 4939
-croaziere de pescuit, vezi 5010, 5030
-asigurarea spaţiului şi a facilităţilor pentru scurte sejururi ale vizitatorilor în parcuri, păduri recreative şi pe
terenuri de camping, vezi 5530
-parcuri de caravane, tabere recreative, tabere de vânătoare şi pescuit, campinguri, vezi 5530
-activităţi de servire a băuturilor în discoteci, vezi 5630
-activităţi ale trupelor de teatru şi de circ, vezi 9001

As zice ca r trebui:

9004 Activităţi de gestionare a sălilor de spectacole
Această clasă include:
-administrarea sălilor de concert şi de teatru şi a altor săli de spectacole

si/sau

9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
Această clasă include:
-activităţi suport pentru interpretarea artistică, pentru organizarea in direct de spectacole teatrale, concerte,
spectacole de operă sau balet şi alte producţii scenice:
-activităţi ale regizorilor, producătorilor, designerilor şi constructorilor de decoruri, maşiniştilor, inginerilor
de sunet şi lumini, etc.
Această clasă include de asemenea activităţile producătorilor sau organizatorilor de evenimente artistice
transmise în direct, cu sau fără facilităţi aferente.

va multumesc.
Această clasă include de asemenea activităţile producătorilor sau organizatorilor de evenimente recreative sau distractive în direct...ce inseamna in direct?
Bună seara, pentru organizare evenimente culturale ce cod caen ar trebui?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen concerte Cosminmuzic Cosminmuzic Buna ziua! Caut un cod Caen pentru organizare de concerte sau evenimente muzicale care sa între la categoria de servicii dau măcar un loc unde pot vedea cum ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru organizare evenimente Florin0684 Florin0684 As dori sa stiu ce cod caen am nevoie pentru organizare evenimente si care sunt evenimentele care intra la aceasta categorie? (vezi toată discuția)
Caen trambulina pentru copii Iulia Malis Popa Iulia Malis Popa Buna dimineata! Am si eu o intrebare. Am o societate pe cale de a se infiinta care, printre alte activitati, va avea si trambulina dintr-aceea pentru ... (vezi toată discuția)