Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcool la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcool la volan

Buna ziua am fost oprit de politia rutiera pe 8 decembrie 2014 am refuzat sa suflu in etilitest am fost condus la spital mia fost recoltata o singura proba de sange in care mia iesit valoarea
de 1.50. Politistul care ma anchetat a dat drumu la dosar deja la parchet dar nu ma contactat nimeni nici pana azi.Intrebarea mea este cat dureaza traseul politie parchet pana ma va chema ..Ce sanse am sa pot incheia un acord cu procurorul de recunoastere a vinovatiei. Mentionez ca detin carnet dobandit in italia
constantin1990, utilizator
Ati fost audiat? in ce calitatea? cu ce propunere a plecat dosarul la Parchet?
am fost audiat in calitate de inculpat ...am mers pe recunoasterea vinivatiei pentru a incheia un acord cu procurorul
ai reusit sa faci acordul cu procurorul? eu nu ...