Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort cu martori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort cu martori

Vreau si eu sa chem niste martori in divortul pe care il am, dar nu stiu cum sa formulez cererea. Va rog daca ma puteti ajuta.
Propunerea martorilor se face de către reclamant în cererea de chemare în judecată sau cel mai târziu la prima zi de înfăţişare, iar pârâtul prin întâmpinare sau, dacă nu este reprezentat sau asistat, la prima zi de înfăţişare.
Dacă această probă v-a fost încuviinţată în cursul judecăţii, lista cu martori trebuie depusă în termen de 5 zile de la încuviinţare.
buna ziua ,daca proba cu martori va fost increintata de instanta in urmatoarele 5 zile cu lista pri care aratati numele prenumele martorilor si adresa sua daca nu va obligati sa ii aduceti dvs la termenul fixat in vederea audierii .
bafta