avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA transport local de marfuri
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA transport local de marfuri

Buna ziua, as dori sa achizitionez o autoutilitara pana in 3.5 tone, cu care sa efecutez transport local de marfuri. Ceea ce ma intereseaza este daca am nevoie pe langa codul 4941 trecut la PFA, si permisul de sofer pe care-l detin deja, alte acte gen licenta de transport, sau alte acte care prin diferite metode NU se elibereaza de primarie?

Mentionez ca am incercat in trecut o firma de taxi la care nu am primit licenta de transport.

Alte discuții în legătură

Înființare firmă, alegere formă de organizare nastasecornel nastasecornel Buna ziua! impruna cu sotia dorim sa infiintam o firma si nu suntem lamuriti care ar fi forma juridica avantajoasa pt noi ( ii, pfa .asociatie familiala, srl, ... (vezi toată discuția)
Licenta transport marfa pt autoutilitara de 3,5 tone?! Alexandracatalina1990 Alexandracatalina1990 Buna ziua! Infiintez zilele acestea un srl care se va ocupa in principal de relocari/mutari de locuinte , dar si transport de diverse obiecte, marfa la cererea ... (vezi toată discuția)