Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Justificarea sumelor introduse in casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Justificarea sumelor introduse in casa de marcat

Buna ziua
Conform noilor reglementari privind casele de marcat sumele introduse in casa de marcat necesare pentru rest si pentru platile din ziua respectiva trebuie justificate,in ce consta aceasta justificare?
Precizez ca sceste sume provin din incasarile zilelor precedente si uneori pot fi si de 1000ron deoarece am chitante de achitat mai mari ca valoare decat incasarile din acel moment.
Multumesc.
chiar nu ma poate ajuta nimeni?
este corect sa intocmesc dispozitie de incasare?
dar pentru chitantele platite trebuie sa mai completez si dispozitie de plata?
~ Conținut șters la cerere ~
soldul registrului de casa este unul singur la sfarsitul zilei,eu vorbesc depre sumele de bani existente in sertar in orice moment al zilei in situatia in care am mai multe plati in decursul zilei si de multe ori este necesar sa aduc bani din incasarile zilelor precedente.