Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Hotarare judecatoreasca definitiva reconstituire drept ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Hotarare judecatoreasca definitiva reconstituire drept de proprietate

Cineva are o hotarare judecatoreasca definitiva data de Judecatoria Targoviste in anul 1993 prin care i s-a reconstituit dreptul de proprietate pentru 0,55 ha teren arabil si 0,5 ha padure.Omul a facut ceva interventii la Comisia Locala de fond funciar pe raza careia se afla terenurile,dar fara rezultat. Intrebare; Ce mai poate face omul pentru a intra in posesie in natura sau echivalent? Multumesc.
Trebuie sa depuna hotararea in copie legalizata si o cerere scrisa pentru punere in posesie .Va primi uin raspuns care, daca va fi negativ ,va putea fi atacat in instanta.
Demersurile la Comisie si Primaria au fost facute,fara rezultat.Intrebarea era daca dupa 12 ani de la obtinerea hotararii definitive mai este posibila realizarea dreptului prin instanta.