Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Doua termene de judecata pe acelas motiv liberare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Doua termene de judecata pe acelas motiv liberare conditionata

nepotul meu are maine termen pentru liberarea conditionata dupa doua amanari pe motiv ca mai are 1an,jumate de facut din pedeapsa de 7ani,jumate acum am vazut ca are doua termene in aceeas luna unul maine si unul pe 21 mai ce se poate intimpla maine e termenul dat de instanta dupa ce a fost respinsa cererea facuta de el pe 21 cred ca e cererea facuta de penitenciar din cauza ca pe 28 a avut comisia de liberare si a fost a doua oara pus pe liber de penitenciar ma gandesc cu groaza ca ii vor respinge iar cererea dar la noi totul e posibil judecatorii nu ti cont de comisiile din penitenciare judeca cum vor ei poate ca nu i place fata nepotului meu si se gandesc sa l mai tina in puscarie sa l termine pshic de tot nu ca nu ar fi cu moralul la pamant dar sa intri i puscarie la 24 de ani si sa iesi la 31 e foarte greu de suportat mai ales fiind la prima fapta si aceea pe jumate a ta restul a celui cu bani care a mituit pe cine a trebuit si ma gandesc ca si acum tot eii fac ceva de ii sant respinse toate demersurile pe care le am facut timp de 6 ani .
Ppoate ca va fi pus liber de aceasta data.
I-ati angajat si avocat anterior?
avocat nu am putut sa i punem ca de 6 ani tot am dat bani la vocatii si nu au facut nimic de si am vorbit cu dansi ca santem omeni nevoiasi si nu avem acei bani daca nu se poate face ceva sa nu ne ia bani degeaba si el sa ramana tot inchis poate are o sansa acum azi a avut instanta dar nu a fost citat ce se poate intimpla sa l amane sau il pot pune pe liber fara sa fie prezent am cautat pe net dar nu apare nimic avem foarte mare nevoie de el acasa mai ales ca omul care l a crescut si ingrijit in lipsa tatalui e grav bonlav e unchi fratele mamei