avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Continuarea contractului indivudual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Continuarea contractului indivudual de munca

buna ziua

ce se intampla daca de ex imi inceteaza contractul actual de munca in data de 8 iunie si urmeaza sa ma angajez din 6 iulie. periada de aproape o luna neacoperita ma afecteaza cu ceva? neluand in considerare somajul, pentru ca acolo stiu ca este problema.

multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:14, 11 Mai 2015
Perioada respectiva nu constituie :vechime in munca, stagiu de cotizare la pensie si nici la sanatate,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme incheiere contract de munca tudordan83 tudordan83 Buna ziua, Urmeaza sa imi inchei contractual de munca cu firma actuala si sa semnez pentru o alta firma. Intrebarea mea este: daca exista o pauza de o ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie somaj livisor27 livisor27 Am patru ani vechime in campul muncii, si inca patru concediu crestere copii si in toamna o sa intru in somaj.Cat va fi perioada de primire a somajului? (vezi toată discuția)
Este considerat somajul vechime? alexandru17 alexandru17 In cazul in care o persoana mai are 3 ani pana la pensie si tocmai ce urmeaza a fi trimisa pe somaj pe o perioada de un an de zile, se considera acel an de ... (vezi toată discuția)