avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere de amanare a procesului
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere de amanare a procesului

As dori sa ma ajutati cu ceva....Nu stiu sa formulez o cerere de amanare...Are cineva vreun model?Multumesc...
Cel mai recent răspuns: typhoon73 , utilizator 15:51, 14 Ianuarie 2010
Pur si simplu faceti o cerere scrisa prin care solicitati un nou termen pentru a va angaja un avocat, pentru ca sunteti plecata din localitate, pentru ca sunteti internata in spital....cu dovezi alaturea.
Domnule Presedinte,


Subsemnatul....cu domiciliul in.......in calitate de reclamant/parat in dosarul cu nr.......,cu termen la data de........va rog sa-mi acordati un termen in vederea angajarii unui avocat sau......alt motiv.
Pentru a va dovedi cele invederate mai sus, va atasez........


data

semnatura
ce anume atasezi daca vrei sa invoci lipsa apararii?.....multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare proces civil executare dobrevictor dobrevictor Buna ziua, Care ar fi consecintele neprezentarii la primul termen de judecata al unui proces civil de intoarcere executare? Mentionez ca trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)
Model cerere aminare termen judecata pt. lipsa de aparare badila steluta badila steluta ma poate ajuta cineva cu un model cerere aminare a termenului de judecata pt. lipsa de aparare/ (vezi toată discuția)
Amanare un termen daca n-am avocat masayoshi masayoshi Se poate cere aceasta doar la primul termen sau la orice termen? (vezi toată discuția)