Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere de amanare a procesului
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere de amanare a procesului

As dori sa ma ajutati cu ceva....Nu stiu sa formulez o cerere de amanare...Are cineva vreun model?Multumesc...
Pur si simplu faceti o cerere scrisa prin care solicitati un nou termen pentru a va angaja un avocat, pentru ca sunteti plecata din localitate, pentru ca sunteti internata in spital....cu dovezi alaturea.
Domnule Presedinte,

Subsemnatul....cu domiciliul in.......in calitate de reclamant/parat in dosarul cu nr.......,cu termen la data de........va rog sa-mi acordati un termen in vederea angajarii unui avocat sau......alt motiv.
Pentru a va dovedi cele invederate mai sus, va atasez........

data

semnatura
ce anume atasezi daca vrei sa invoci lipsa apararii?.....multumesc.