avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila retinere proprire salariu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila retinere proprire salariu

Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti intr-o problema.
Trebuie sa retin unui salariat 1/3 din salar, catre executor judecatoresc. Banii vor fi inmanati direct la firma de executori (nu prin banca). Este de vorba de o suma mica, salariatul lucrand cu 2 ore/zi. Care sunt monografiile contabile de retinere din salariu si plata a propririi?
Va multumesc.
Ultima modificare: Marți, 12 Mai 2015
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: mea culpa , utilizator 12:16, 12 Mai 2015
421-428 retinere
428-5311
faceti analitic pe salariat la 428,daca puteti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata salariilor pe card oana_ic oana_ic Buna ziua, In curand va trebui sa facem plata salariilor pe card si nu stim care sunt inregistrarile contabile. Puteti sa ne ajutati cu o monografie? Va ... (vezi toată discuția)
Stingere datorie avocat niki27 niki27 Cum imi stig datoria catre un avocat care m-a reprezetat la diverse procese, daca el si-a incasat banii din contulexecutorului jdecatoresc? Am facturi emise ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am 3 propriri pe cont,tot salariul de 1700lei, executorul ... Bitu10 Bitu10 Bună ziua, am 3 propriri pe cont,tot salariul de 1700lei, executorul judecătoresc fiind de la Suceava, mi sa comunicat sa ma deplasez pana acolo cu acte ... (vezi toată discuția)