Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila retinere proprire salariu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila retinere proprire salariu

Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti intr-o problema.
Trebuie sa retin unui salariat 1/3 din salar, catre executor judecatoresc. Banii vor fi inmanati direct la firma de executori (nu prin banca). Este de vorba de o suma mica, salariatul lucrand cu 2 ore/zi. Care sunt monografiile contabile de retinere din salariu si plata a propririi?
Va multumesc.
george-neagu, moderator
421-428 retinere
faceti analitic pe salariat la 428,daca puteti