avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Refacturare catre asigurari
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Refacturare catre asigurari

Daca repar o masina a unor cunostinte sau a altor persoane la un service si service-ul respectiv emite factura catre firma mea, pot sa facturez mai departe catre societatea de asigurari (manopera, materiale, piese)?

Cel mai recent răspuns: Fănel Plopeanu , Consultant asigurari 10:14, 30 Iunie 2009
nu este cazul; societatea de asigurare va solicita, de regula, factura originala de la prestator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubire societate asigurari g_leabu g_leabu buna seara... numele meu e george si am nevoie de o indrumare la urmatoarea problema : saptamana trecuta tatal meu aflandu-se oprit la o trecere de pietoni a ... (vezi toată discuția)
Paguba accident auto si inlocuire cu aftermarket a pieselor anticoade anticoade Buna ziua. Cer si eu parea unui expert sau a unei persoane care a mai trecut prin ceea ce am trecut si eu. In urma cu un an in timp ce conduceam masina si am ... (vezi toată discuția)
Factura prestari servicii insotite de deviz teslovan florentina teslovan florentina Buna ziua.Am o intrebare: La firma x ,la departamentul contabilitate se inregistreaza facturi de prestari servicii.Pe facturile respective sunt insirate un nr. ... (vezi toată discuția)