Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cind ma pot pensiona?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cind ma pot pensiona?

Nascut 14 02 1956
Carte de munca din 22 10 1975 ,activez in prezent in acelasi loc.
va multumesc
In speta, puteti beneficia de:
- pensie la limita de varsta dupa luna Februarie 2021, la varsta de 65 de ani.

- pensie anticipata partiala dupa luna Februarie 2016, la varsta de 60 ani, intrucat aveti un stagiu de cotizare de peste 35 ani.

Aveti perioade de activitate desfasurate in grupe de munca/conditii deosebite sau speciale de munca ?