Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Camera preliminara- cum se ataca o hotarare definitiva?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Camera preliminara- cum se ataca o hotarare definitiva?

cum atac o decizie definitiva a judecatorului camerei preliminare prin care reapinge plangerea impotriva ordonantei procurorului de neincepere a urmaririi penale?
nu exista cale de atac.
~ Conținut șters la cerere ~
Eu zic sa o lasati balta...pentru ca va agitati inutil...

Daca aveti parerea ca v-au fost incalcate drepturi si libertati fundamentale sesizati CEDO.
Aceasta este calea de urmat in cazul dvs.
dar nu pot sa fac plangere impotriva politistului care a "instrumentat" cazul? neglijenta in serviciu, abuz in dauna intereselor persoanei si favorizarea infractorului?
si daca judecatorul de la camera preliminara este prost dispus in ziua aia? daca nu are chef sa judece, daca e suparat si nu accepta nicio cerere? cine il verifica pe acest judecator?