avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Valoare imobilizari corporale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Valoare imobilizari corporale

valoarea unei imobilizari corporale cuprinde toate cheltuielile care se efectueaza cu aceea imobilizare, indiferent de sursa de finantare.
valoarea mijlocului fix care se receptioneaza este egal cu valoarea imobilizarii corporale sau nu?

Alte discuții în legătură

Monografie contabila reparatie mijloc fix camila2013 camila2013 In cadrul unui mijloc fix (ex masina cusut) se inlocuieste o piesa din cauza careia utilajul respectiv nu mai functiona. Cum se inregistrea in contabilitate ... (vezi toată discuția)
Contract prestare servicii tehnice margareta teodorescu margareta teodorescu Am incheiat un contract prin care se achizitioneaza de un SRL un mijloc fix impreuna cu toate accesoriile corespunzatoare. Echipamentul nu a fost inca livrat ... (vezi toată discuția)
Realizare mobilier birou in regie proprie turcalexandra turcalexandra Buna ziua, am achizitionat materii prime in vederea realizarii unui birou in regie proprie Ce note contabile voi face? In final trebuie sa am in gestiune ... (vezi toată discuția)